Promienniki gazowe i ich zastosowanie

Last modified date

Prekursorskie promienniki gazowe są powszechnie używane przy ogrzewaniu namiotów, hal przemysłowych, garażów, warsztatów, magazynów, albo hangarów. Z perspektywy wielkiej efektywności oraz wysokiej odporności, promienniki z dnia na każdy dzień znajdują coraz więcej zastosowań we współczesnym przemyśle.

Jak działają promienniki?

Reguła, na której funkcjonują promienniki gazowe jest związane przekazywaniem ciepła poprzez promieniowanie. Nagrzewają się do odpowiednio ponadprzeciętnej temperatury, promienniki gazowe emitują ciepło, przekazując je bezpośrednio do otoczenia. Dzięki zasilaniu gazem promienniki gazowe stanowią jeden spośród najtańszych pod względem użytkowania typów promienników oferowanych na rynku. Koszty tych przed chwilą wspomnianych użytkowania są bez porównania niższe aniżeli w wypadku promienników elektrycznych, a tych przed chwilą wspomnianych wydajność jest równie wysoka.

W sprzedaży łatwe do zdobycia są dwa rodzaje promienników gazowych , mianowicie promiennki ceramiczne, zwane tez jako jasne , a ponadto promienniki rurowe, zatem ciemne. Cechą, która je różni jest szczególnie różna intensywność pracy. Promienniki rurowe można w dodatku montować na zewnątrz obiektu budowlanego, co eliminuje obowiązek korzystania z kotłowni i instalowania detektorów gazu.

Promienniki gazowe

nagrzewnica gazowa przenośna w namiocie
nagrzewnica gazowa przenośna w namiocie

Dzisiejsze promienniki gazowe mają okazję zostać używane do nagrzewania wielu wariantów wnętrz, również takich, w jakich znajdują się ludzie. Ich priorytetową przewagą nad stadardowymi formami ocieplania jest to, iż ciepło, które emitują koncentruje się przy podłodze, a nie w tym samym stopniu co w wypadku tradycyjnego ocieplania przy suficie. Znaczy to, iż przy nie tak dużym zużyciu energii można osiągnąć taki sam komfort termiczny.

admin