Budowa kabiny proszkowej

Last modified date

Trzeba na samiutkim starcie zaznaczyć, iż konstrukcje kabin proszkowych zrobione ze stali będą pomału, lecz nieodwracalnie odchodzić do lamusa. Tych wyżej wymienionych położenie trudnią się teraz od niemalże każdego lat kabiny wykonane z materiału. Największą właściwością przemawiającą za stosowaniem surowców nienaturalnych do konstrukcji kabin proszkowych to łatwość tych wyżej wymienionych mycia w czasie przemian malowanych materiałów. Rozpylany proszek bez porównania trudniej osiada na ściankach kabiny wyprodukowanej z materiału sztucznego niżby na ściankach kabin zrobionych z metalu, nawet ze stali nierdzewnej. W związku z tym domywanie takiej kabiny wymaga mniejszego nakładu pracy. Umożliwia to w ogromnym stopniu skrócić okres istotny do szykowania kabiny do pracy. A przy tym tego rodzaju zaleta stworzyła szansę na skuteczną automatyzację całego procesu mycia.

Następnym argumentem przemawiającym korzystnie za wykorzystaniem kabin z tworzywa, jest poprawa współczynnika osiadania napylanego proszku. Kabina wyprodukowana z materiały nieprzewodzącego ładunków elektrycznych pozwala na bardziej najlepsze ukształtowania pola elektrostatycznego wśród aplikatorem a malowanym przedmiotem. Dzięki temu żadne zabrudzenia nie dostają się na malowany obiekt.

Największą wadą kabin z surowca sztucznego do malowania proszkowego jest ich dość duża cena, przez co mało firm korzysta z ich zalet. Rzecz jasna zainwestowane w taką kabinę środki finansowe sprawnie się zwracają, niestety wybór ofert kabin z surowca w Polsce skutecznie hamuje wprowadzanie lepszych technicznie rozwiązań.

admin